Menu

Close

Apie Pneumokokinę PneumonijąKas yra Pneumokokinė Pneumonija?Simptomai ir Poveikis RizikaApsisaugokiteImkitės VeiksmųVakcinosPrevenar13Apexxnar
KAI KURIE SIMPTOMAI GALI BŪTI SUNKŪS, O KAI KURIE GALI TĘSTIS SAVAITES.

Pneumokokinė pneumonija gali pasireikšti greitai, o simptomai gali atsirasti staiga. Gali praeiti ištisos savaitės, kol vėl pasijusite savimi.

Simptomai gali būti:

  • Didelis karščiavimas
  • Neįprastai didelis prakaitavimas
  • Šaltkrėtis
  • Nuovargis
  • Pasunkėjęs kvėpavimas
  • Krūtinės skausmas
  • Kosulys su skrepliais, kuris gali trukti ilgai ar net paūmėti

Pacientai, hospitalizuoti dėl plaučių uždegimo (pneumonijos), įskaitant pneumokokinę pneumoniją*:

Ligoninėje vidutiniškai išbūna

daugiau nei 12 dienų

Apytiksliai 1 iš 8

reikalinga intensyvi terapija

Apytiksliai 1 iš 8

reikalinga plaučių ventiliacija

*Dešimtyje Europos šalių atliktame tyrime, kuriame dalyvavo 2039 18 metų ir vyresni pacientai, kuriems buvo reikalingas gydymas intraveniniais antibiotikais.

Su amžiumi rizika patekti į ligoninę didėja.

Taip yra todėl, kad su amžiumi imuninė sistema silpnėja, jai sunkiau kovoti su infekcijomis, tokiomis kaip pneumokokinė pneumonija. Net jei ir esate sveiki.

>3 kartus*

Jei jums 50-64m.*

>6 kartus*

Jei jums 65-74m.*

*Didesnė rizika, lyginant su 18-49m. suaugusiais.


​​​​​​
COVID-19 ir gripas yra tik dalis istorijos.

Pneumokokinė pneumonija taip pat yra šios istorijos dalis. Tai taip pat yra infekcinė kvėpavimo takų liga ir ji gali sutrikdyti jūsų gyvenimą. Pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu, kaip apsisaugoti nuo pneumokokinės pneumonijos, kai skiepysitės nuo gripo.Tiesa ar Netiesa?

Jūsų imuninė sistema su amžiumi silpnėja, todėl kyla didesnė rizika susirgti pneumokokine pneumonija

Tiesa

Tiesa, su amžiumi jūsų imuninė sistema silpnėja.

Dėl to rizika susirgti pneumokokine pneumonija yra didesnė. Taip pat rizika didesnė, jei, sergate lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, širdies nepakankamumu ar diabetu.

Daugiau apie riziką
Netiesa

Faktas yra tai, kad su amžiumi jūsų imuninė sistema silpnėja.

Dėl to rizika susirgti pneumokokine pneumonija yra didesnė. Taip pat rizika didesnė, jei, sergate lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, širdies nepakankamumu ar diabetu.

Daugiau apie riziką
Pasitikrinkite, kodėl jums gali kilti didesnė rizika Daugiau apie pneumokokinę pneumoniją Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku
Pradinis PuslapisApie Pneumokokinę PneumonijąKas yra Pneumokokinė Pneumonija?Simptomai ir PoveikisRizikaApsisaugokiteImkitės VeiksmųVakcinosPrevenar13Apexxnar

Dėl informacijos apie skiepus prašome kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu: [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Skiepijimo programos leidimo nr. LG-20. PP-PRV-LTU-0029 © 2022 Pfizer Inc. Visos teisės saugomos. 2022 m. Rugpjūtis
Prašome perskaityti mūsų Privatumo politiką ir Svetainės naudojimosi sąlygasSvetainės žemėlapis