Menu

Close

Apie Pneumokokinę PneumonijąKas yra Pneumokokinė Pneumonija?Simptomai ir Poveikis RizikaApsisaugokiteImkitės VeiksmųVakcinosPrevenar13Apexxnar

Ar žinojote, kad yra daugiau nei vieno tipo pneumonija? Nors pneumonija visada reiškia plaučių infekciją, iš tikrųjų yra daug skirtingų tipų. Du iš labiausiai paplitusių tipų yra virusiniai ir bakteriniai.

Labiausiai paplitusi bakterinė pneumonija vadinama pneumokokine pneumonija.

Pneumokokinė pneumonija gali būti rimta. Simptomai gali pasireikšti greitai, įskaitant kosulį, nuovargį, karščiavimą, drebulį ir krūtinės skausmą su pasunkėjusiu kvėpavimu. Kai kurie simptomai gali trukti savaites ar ilgiau.

Sunkiais atvejais dėl pneumokokinės pneumonijos jus galite atsidurti ligoninėje. Kai kuriais atvejais gresia net mirtis.

Pneumokokinė pneumonija nėra peršalimas ar gripas. Tai bakterinė plaučių liga, o gripą ir peršalimą sukelia virusai.

Kai kuriais atvejais dėl pneumokokinės pneumonijos dalis jūsų plaučių gali prisipildyti gleivių, todėl gali būti sunku kvėpuoti.

Pneumokokine pneumonija susirgti galite kosėdami arba artimai kontaktuodami su sergančiu žmogumi. Liga gali smogti bet kur ir bet kada –  greitai ir be įspėjimo.

Ne tik senyvi žmonės ar turintys lėtinių ligų rizikuoja susirgti pneumokokine pneumonija. Jei esate 65 metų ar vyresni, jums gali padidėti pneumokokinės pneumonijos rizika, net jei esate sveiki. Taip yra todėl, kad senstant jūsų imuninė sistema tampa mažiau pajėgi reaguoti į infekcijas.

Apsisaugokite. Skiepai gali padėti išvengti pneumokokinės pneumonijos. Jei esate 65 metų ar vyresni, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, ar jums tinka vakcinacija nuo pneumokokinės pneumonijos.

Suskleisti

Štai kaip tai vyksta.

1

Pneumokokinę pneumoniją sukelia bakterijos, vadinamos Streptococcus pneumoniae

2

Jos plinta žmogui kosint ar artimo kontakto metu

3

Jei bakterijos pasiekia plaučius, jos gali sukelti uždegimą, dalis plaučių gali prisipildyti gleivių.

4

Tai gali sukelti krūtinės skausmą, kosulį, kvėpavimo pasunkėjimą, todėl galite atsidurti ligoninėje

Jums gresia didesnė rizika, jei jūs…

[Esate 18 metų ar vyresni]​​​​​​​

ir turite tam tikrų lėtinių ligų.
Sužinokite daugiau

AR

[Esate 65 metų ar vyresni]​​​​​​

net jei esate sveiki.
Sužinokite daugiau

Nesate tikri ar rizikuojate? 

Atsakykite į kelis klausimus ir sužinokite
 
Tiesa ar Netiesa?

Pneumokokine pneumonija galite susirgti bet kur ir bet kada.

Tiesa

Teisingai, pneumokokine pneumonija galite susirgti bet kur ir bet kada.

Taip yra todėl, kad bakterijos, sukeliančios pneumokokinę pneumoniją, plinta žmogui kosint ar artimo kontakto metu. Taip pat turėtumėte žinoti, kad simptomai gali atsirasti staiga ir jūs netgi galite atsidurti ligoninėje.

Sužinokite, ar jums gresia didesnė rizika.
Netiesa

Tiesa ta, kad pneumokokine pneumonija galite susirgti bet kur ir bet kada.

Taip yra todėl, kad bakterijos, sukeliančios pneumokokinę pneumoniją, plinta žmogui kosint ar artimo kontakto metu. Taip pat turėtumėte žinoti, kad simptomai gali atsirasti staiga ir jūs netgi galite atsidurti ligoninėje.

Sužinokite, ar jums gresia didesnė rizika.
Patikrinkite, kodėl jums gali kilti didesnė rizika Simptomai ir poveikis Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku
Pradinis PuslapisApie Pneumokokinę PneumonijąKas yra Pneumokokinė Pneumonija?Simptomai ir PoveikisRizikaApsisaugokiteImkitės VeiksmųVakcinosPrevenar13Apexxnar

Dėl informacijos apie skiepus prašome kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu: [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Skiepijimo programos leidimo nr. LG-20. PP-PRV-LTU-0029 © 2022 Pfizer Inc. Visos teisės saugomos. 2022 m. Rugpjūtis
Prašome perskaityti mūsų Privatumo politiką ir Svetainės naudojimosi sąlygasSvetainės žemėlapis